.jpg)
.jpg)
Subaru's bij de Rijkspolitie
Bij het Korps Rijkspolitie zouden enkele Subaru's (als test), in gebruik zijn geweest. Er zouden er minstens vier met opvallende striping in dienst zijn geweest zowel bij een Verkeersgroep als bij enkele landgroepen. Enkelen kentekens zouden zijn; JG-90-FT ('82), SV-10-VJ ('87), SV-13-VJ ('87), YR-39-FD ('90), SV-84-VH ("87) onopvallende t.b.v. veld-en milieupolitie. en de LR-60-RF ('84) (zie foto onder).
Bij de landgroep Zevenbergen zou tot de reorganisatie in 1994 een Subaru 1800 super station 4wd dienst gedaan in de oranje RP-striping met roepnummer 65-5 op dak en motorkap.
Onopvallende Subaru's zouden ook in gebruik zijn geweest bij de veld-en milieupolitie van het Korps Rijkspolitie. Er waren z.g. kattenogen op de voorbumpers geplaatst om 's nachts onopvallend rond te kunnen rijden. Mogelijk waren er ook ook extra beschermde bodemplaten zijn aangebracht om de wagens vaak in het terrein reden.
Wij zouden graag veel meer willen weten over de gebruikte Subaru's. Wie heeft er nog informatie en/of foto's over deze voertuigen.Stuur het in via info@rijkspolitie.org.
Foto van een Subaru met het Kenteken LR-60-RF.
Wie kan iets meer vertellen over deze foto. Waar is deze foto gemaakt en waar en waarvoor is dit voertuig gebruikt.
Met dank aan John Mokkelenkate.
Een Subaru’s van de groep Ommen vanaf mei 1991. We hebben er meerdere gehad. Ook de ZL-05-BY en de XJ-61-YK. In Dalfsen had men een Subaru Forester.
Reacties op dit artikel mailen naar info@rijkspolitie.org.
Help ons want alleen samen kunnen we er echt iets moois van maken.